Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
Uden titel. Sign. PN 76, eget tryk (hårdt) 157. Redering. Lysmål 16×28.
Uden titel. Sign. PN 75, 36. Radering. Lysmål 10×13.
Uden titel. Sign. PN 65, eget tryk, 62. Radering. Lysmål 12×11.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Den ene ramme er i stykker. Den ene ramme mangler glas. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 27. juni 2023
25 bud