1747/1623
Et sæt på 17 franske desserttallerkener samt sauceskål af porcelæn, dekoreret i blåt med transferprint. Stemplet Feldspath Porcelaine, L.M. & C. 19. årh.s slutning. Tallerkener diam. 21. (18)
Fremstår med alders- og brugsslitage. 7 tallerkener med kanthak. Sauceskål med kanthak samt hårrevner.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud