1747/​1623

Et sæt på 17 franske desserttallerkener samt sauceskål af porcelæn, dekoreret i blåt med transferprint. Stemplet Feldspath Porcelaine, L.M. & C. 19. årh.s slutning. Tallerkener diam. 21. (18)

Fremstår med alders- og brugsslitage. 7 tallerkener med kanthak. Sauceskål med kanthak samt hårrevner.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

150 DKK

11 bud

150 DKK
(Autobud) 145 DKK
140 DKK
(Autobud) 130 DKK
125 DKK
120 DKK
115 DKK
(Autobud) 110 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK