1435/4
Barok skab af nøddetræ, prydet med udskæringer, front med to profilerede låger og to skuffer. Delvis 18. årh. H. 228. B. 226. D. 85.
Proveniens: Familien Bille-Brahe, Hvedholm slot.
Revner i træet. Restaureret. Løse lister. Omfineret nyere låse m.m.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud