2144/180
Hans N. Jørgensen (f. Kastrup ved Holbæk 1878, d. 1964)
Kvinden og musen. Sign. Hans N. Jørgensen 1919. Skulptur af patineret bronze på base af sort marmor mrk. Leica Vandrepris. H. inkl. base 31,5.
Minimale ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud