Sohan Qadri (f. Punjab 1932, d. Toronto, Canada 2011)
Uden titel. Sign. Qadri 89; betegnet på bagsiden No. 89xx samt med dedikation i blyant. Mixed media på papir. Bladstørrelse 49,5×32,5.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Gave fra kunstneren til den nuværende ejer.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018