1946/350
Tekande af hammerslået sølv, hank af udskåret, sortmalet træ. Ca. 1900. Vægt ca. 710 gr. H. 16.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag