A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Udsigt til Diskobugten fra Jakobshavn med Zionskirken i mellemgrunden. Sign. A Riis Carstensen, Jakobshavn 16/7 88. Olie på lærred. 39×56.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.