1950/247
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor med skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 30. B. 18. D. 12.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag