873/52
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
En konvoj af skibe ud for Skagen. Sign. Carl Locher Skagen 1903. Olie på lærred. 41×58.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag