2426/​641

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sidebord af palisander med underliggende hylde af flet samt skjult skuffe integreret i sarg. Opsat på tilspidsende ben. Model 35. Udført 1960–1970'erne hos Haslev Møbler. H. 50. L. 50. B. 35.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

12 bud

908189 (Autobud) 9.000 DKK
855118 9.000 DKK
908189 (Autobud) 8.500 DKK
855118 8.000 DKK
908189 (Autobud) 7.500 DKK
855118 7.000 DKK
908189 6.000 DKK
848589 (Autobud) 5.500 DKK
908189 5.000 DKK
848589 3.400 DKK
970848 3.200 DKK
804280 3.000 DKK