2120/844
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
“To former inclusive 4 hoveder (Skitse)”. Sign. på bagsiden R. Winther, 27 Nov. 1963. Olie på lærred. 36×26.
Udstillet: Kunstcirklerne, 1964.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud