2119/579
Eyvind Olesen (f. Svallerup 1907, d. Sorø 1995)
Opstilling. Sign. Eyv. Olesen 61. Olie på lærred. 51×62.
Afskalninger omkring kanden til venstre i billedet.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag