2412/111
To japanske rejsealtre med guddomme af træ og lakarbejde, indvendig forgyldt og den ene i farver med templer. 19. årh. H. 9,5–10,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Figurer med nogle afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag