12147/144
Dansk empire chatol af mørkbejdset egetræ. Dateret “1806”. 19. årh.s begyndelse. H. 110. B. 120. D. 55.
Almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag