2412/712
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Komposition. Sign. Alechinsky 1964, 30/100. Litografi i farver. Lysmål 30,5×45.
Papiret er gulnet en smule. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag