888/288
Signeret Mashad tæppe, Persien. Medaljondesign med vedhæng i form af olielamper på blå bund rigt prydet med blomster og bladværk. Signeret: Karshan, Azami værkstedet. 20. årh.s begyndelse. 549×403.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag