Foto endnu ikke klar
893/795
Djavad Mirdjavadov (f. Baku, Aserbajdsjan 1923, d. 1992)
“Treenigheden”, 1986. Sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 190×140.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag