Foto endnu ikke klar
1514/​955

Hans Olsen (f. Danmark 1919, d. sst. 1992, Møbeldesigner)

Fritstående to-pers. sofa opsat på medestel af ostindisk palisander. Sider, ryg samt løse hynder betrukket med sort skind. Udført hos C.S. Møbler, Glostrup. L. 125.

Brugspatina, herunder ridser, mærker, mindre pletter og overfladiske krakeleringer.

Moderne kunst og design, 31. marts 2015

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

11 bud

4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK