2436/83
Svensk kommode af bemalet træ, plade af imiteret sten, front med tre skuffer. Gustaviansk form, 20. årh.s begyndelse og senere. H. 88. B. 94. D. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag