873/311
Signeret Hereke helsilke tæppe, Tyrkiet. Medaljon design med fuglemotiver. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 150×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag