2120/747
Lille vase af stentøj dekoreret med blå krystalglasur med brune elementer. Sign. monogrammer, U.898. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 10,8. Diam. 8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud