2413/763
Søren Nissen (f. 1944)
Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)
“Strawberry”. To sofaborde af massiv valnød med ben af sortlakeret træ. Model AK 2560. Udført Aksel Kjersgaard for Naver Collection. H. 45 og 51. L. 92. B. 70. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||