2433/​811

Svend Langkilde (, Danmark 20. århundrede)

“Butler's Tray”. Bakkebord med medestel og løs bakke af palisander med opklappelige sider. Beslag samt krydssprosser af messing. Udført 1960’erne for Illums Bolighus. H. 51. L. 74/88. B. 47/61.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og skjolder.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

970848 1.700 DKK
851394 1.650 DKK
846261 1.600 DKK
970848 1.550 DKK
882802 1.500 DKK