1948/​365

Et par kandelabre af sølv, hver med fire lysarme. Danmark, 1931. Udfyldte. H. 20. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Manchetter løse. Revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK