1948/365
Et par kandelabre af sølv, hver med fire lysarme. Danmark, 1931. Udfyldte. H. 20. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Manchetter løse. Revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag