1440/172
Sign. pakistansk medaljontæppe, prydet med blomster og bladværk på lys bund. 20. årh. 292×190.
Slidte kanter. Slidte frynser. Trænger til vask. Plettet.
Ældre malerier og møbler, 29. september 2014
Vurdering
Hammerslag