2118/961
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945)
“Æg som betragtet med den fornødne følsomhed afslører noget om den høne som lagde det æg som betragtet med den fornødne ...”. Sign. monogram, 2018. Olie på plade. 32×36.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag