12142/70
Christian Chritz (f. Danmark 1886, d. sst. 1933)
Kirkeinteriør. Sign. Chr. Chritz. Olie på lærred. 62×78. Indrammet.
Lille hul i lærred. Ramme med brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag