2442/7038
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 204”. Et par armstole af mahogni. Betrukket med rødt skind. Formgivet 1972. Udført og mærket hos PP Møbler. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Tusch skrift under sæde. Uorginale skruer i sæde. Nogle manglende skruer. Skind med mindre pletter.
Vurdering
1088598 | ||
818964 | ||
1088598 | ||
818964 | ||
1088598 |