2431/​38

Rundt hollandsk bord af mahogni, rigt dekoreret med intarsia i form af blomster og bladværk, balusterformet stamme på trepasfod opsat på dyrepoter. Empire. 19. årh. H. 75. Diam. 113.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader.

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?