1803/160
Dansk rokoko dragkiste af valnøddetræ; delvist forgyldt. 18. årh.s sidste halvdel. H. 122. B. 120. D. 65.
Flere mindre skader. Desuden almindelige alders- og brugstegn. Senere ben. Ingen nøgle.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud