2417/821
Erik Møller (f. Århus , d. København)
Et par standerlamper med stamme af stål og base af sortmalet jern, monteret med skærme af akryl. Udført hos Louis Poulsen, 1960'erne. H. 170. (2)
Brugsslitage. Ridser, mærker og rust. Nogle afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag