872/275
Bakshaish tæppe, nordlige Persien. Gentagelsesmønster med herati design. 20. årh.s begyndelse. 320×178.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag