2104/890
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To bogkasser af mahogni. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 76. B. 76/152. D. 27. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og aflslag. Messing forret huller i top.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud