2125/204
Lille Bencharong skål på fod af porcelæn, dekoreret i farver med blomster og stiliseret design. 19.-20. årh. Diam. 13 cm. H. 5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lille hårrevne i underside af rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud