Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Uden titel. To kompositioner. Sign. Rob Jacobsen. Håndkoloreret kobbertryk samt litografi i farver, 59/125. Lysmål 72×52 og 74×53. (2)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme. Det håndkolorerede kobbertryk er faldet ned under passepartout, så eventuelt nummerering ikke kan læses.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024