2044/14
Fransk konsolur af patineret og forgyldt bronze, urhus dekoreret med stående ridder med sværd. Værk med snoreophængt pendul. 19. årh. H. 51.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Manglende ornament på draperet klæde.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag