Severin Grande (f. Verdal 1869, d. Oslo 1934)
Parti fra en blomstrende have med udsigt til en strandmole. Sign. S. Grande 27. Olie på lærred. 59×54,5.
Enkelte retoucheringer, minimale afskalninger og mindre krakeleringer. En lodret revne med reparation i midten af lærredet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
13 bud