2013/294
Smykkeskrin af træ, prydet med plaketter af emalje og gennembrudte messingbeslag, front med skuffe og to låger, bag hvilke fire skuffer. Kina. 20. årh. H. 28. L. 19. B. 14,5.
Pal mangler. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag