1512/230
Dansk Louis XVI chatol af egetræ, gennembrudt gallerikant, overdel med rillet dør, skrå skriveklap bag hvilken skuffer og rum. Sønderjylland, 18. årh.s slutning. H. 202. B. 124. D. 63.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Lås til overdel virker ikke.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud