11907/69
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)
Fra Vejlesø, Holte og Parti fra Nordkysten. Sign. Èn betegnet og med dedikation Prøvetryk Haandkoloreret samt “Til Svend fra Karl”. Litografi i farver. 50×58 og 41×55. Uindrammede. (2)
Kunst, antikviteter & design, 16. februar 2019
Vurdering
Hammerslag