2048/831
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Stylos”. Standerlampe med fod af stål og cylindrisk skærm af hvid plast. Udført hos Flos. H. 200
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||