1822/761
Skandinavisk design
Reollampe af messing med perforeret skærm af grålakeret metal. 1950–60'erne. H. 56.
Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag