2434/47
Stort spejl og konsol af forgyldt træ og gesso, lav konsol med plade af hvid marmor. 19. årh.s slutning. Konsol H. 43. B. 92. D. 36. Spejl H. 225. B. 90. H. ialt 268. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Afslag på rammens venstre hjørne, mindre ornament mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag