1803/544
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Entrékommode af eg med fire skuffer. Model 394. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 52. B. 117. D. 35.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|