2008/385
Liggende mops. Frgur af bemalet lertøj med øjne af glas. Antageligt Østrig. 20. årh.s begyndelse. H. 11. L. 20.
Det ene øre restaureret. Brændingsrevne ved den ene forpote. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud