2008/​385 Liggende mops. Figur af bemalet lertøj med øjne af glas. Antageligt Østrig. 20. årh.s begyndelse. H. 11. L. 20.

Be­skriv­el­se

Liggende mops. Frgur af bemalet lertøj med øjne af glas. Antageligt Østrig. 20. årh.s begyndelse. H. 11. L. 20.

Det ene øre restaureret. Brændingsrevne ved den ene forpote. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

650 kr.

21 bud

650 kr.
(Autobud) 600 kr.
600 kr.
(Autobud) 550 kr.
500 kr.
(Autobud) 480 kr.
460 kr.
(Autobud) 440 kr.
420 kr.
(Autobud) 400 kr.
380 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
(Autobud) 320 kr.
300 kr.
290 kr.
(Autobud) 280 kr.
280 kr.
(Autobud) 270 kr.
260 kr.
250 kr.