2144/34
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Kystparti med en robåd og en vindmølle i horisonten på en overskyet dag. Sign. Holger Jerichau, 86. Olie på lærred opklæbet på malepap. 25,5×34.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag