2125/7017
Ibeji, udskåret patineret træ med vest af kawriskaller. Yoruba, Nigeria. H. 32.
Proveniens: Ex Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag