2032/788
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Servomuto”. Sidebord af sort plast og stål med vendbar plade af sort/hvid laminat. Formgivet i 1974. Udført og mærket hos Zanotta. H. 85. Diam. 50.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|