O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Åkander. Sign. O. D. Ottesen. Olie på lærred. 43×64.
Flere reparationer/lapper på bagsiden. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.